Seçim yarışı kızışıyor… Jill Biden Vogue kapağında

Donald Trump ile karşılaştığı programdan sonra herkesin dilinde Joe Biden’ın başkanlık yarışındaki performansı var. Biden, pek çok kişiyi şüphelendirirken eşi Jill Biden’dan bir atak geldi ve Vogue’un kapağında yer aldı. Vogue’un Jill Biden’ın yer aldığı ağustos ayı kapağı, Trump ve Biden’ın büyük tartışmasından dört gün sonra çevrimiçi olarak yayınlandı.

Başkan Biden’ın görev süresinin büyük bir kısmında, First Lady asgari düzeyde tartışma konusu olan bir figürdü. Ancak bu durum kampanya sezonu başlayınca değişmiş görünüyor.

Biden, geçtiğimiz hafta perşembe günü eski Başkan Donald J. Trump’a karşı gerçekleştirdiği başarısız münazara performansı sırasında cümlelerini tamamlamakta zorlandı. Biden’ın çekilmesi gerektiği, onu ikna edebilecek tek kişinin Obama ya da eşi Jill Biden olduğu söylendi. Ancak Jill Biden, dünyanın en prestijli dergilerinden birinin kapağında yer alarak eşine desteğini göstermiş oldu.

Vogue kapağında, Jill Biden beyaz Ralph Lauren bir takım ile görünüyor. Biden daha önce de iki kez Vogue’un kapağında yer almıştı. Vanity Fair ve The New Yorker’ın eski editörü Tina Brown, Vogue’un kapağında yer almanın First Lady’ler için bir “geçiş töreni” olduğunu belirtti. Brown yine de Biden’ın bir moda dergisinin kapağında görünmesinin her zaman bir risk olduğunu ekledi. Ve şu anda Vogue kapağının pek bir yararı olmadığını ekledi.

Hatta derginin pazartesi günü kapak resmini Instagram hesabında yayınlamasından kısa bir süre sonra, yorumlar da büyük ölçüde olumsuz oldu. Bir kısım, Biden’ın Amerikalıların güvenliği ve mutluluğu pahasına kendisinin ve kocasının hırslarının peşinden gittiğini savundu.

Vogue ve Anna Wintour’un bir temsilcisi e-posta yoluyla şunları söyledi: “Anna’nın onlarca yıldır Demokrat kampanyaların destekçisi olduğu bir sır değil. Ağustos ayı kapak hikayemiz, Dr. Biden’ın yaptığı muazzam çalışmaya ve 2024 ve sonrasındaki en acil konulara bir bakış.” 

Vogue internet sitesinde makalenin üst kısmında da Jill Biden’ın pazar günü dergiyle konuştuğunu belirten bir güncellemeye yer veriyor. Biden’ın kampanyasının, bu 90 dakikanın onun başkan olduğu dört yılı tanımlamasına izin vermeyeceğini söyledi: “Mücadeleye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir