Ayşe Ateş: Savunmaları çöktü

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022’de öldürülmesine ilişkin açılan davanın ilk duruşmasında tutuklu 8 sanık savunmasını yapmıştı. 

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, dün ifade veren Tolgahan Demirbaş ve Doğukan Çep’in savunmalarının çöktüğü belirtti. Ateş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda duruşma salonunda yaşananları anlattı.

“Dünkü duruşmada sessiz sedasız çöken savunmalar” başlığıyla bir açıklama yayımlayan Ateş, şunları kaydetti:

“PANKART ASACAKTIK” SAVUNMASININ ÇÖKÜŞÜ

Tolgahan Demirbaş: Biz Mersin’deki olayla ilgili pankart asacaktık. Sinan Ateş’in evinin konum bilgilerini o yüzden talep etmiş olabilirim.

Avukatlarımız: Mersin’de Çağrı Ünel’e yapılan saldırı olayı 15 Mart tarihinde gerçekleşti ama sizin bu bilgileri isteme tarihiniz 10 Mart. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Tolgahan Demirbaş: Sessizlik.

Avukat Ali Yücel: Peki, sistemden benim aracımın plakasını neden arattınız? Benim evimin önüne de mi pankart asacaktınız?

Tolgahan Demirbaş: Sessizlik.

Avukatlarımız: Ayşe Ateş’in kimlik bilgilerini neden arattınız?

Tolgahan Demirbaş: Sessizlik

“KİŞİSEL HUSUMETİN ÇÖKÜŞÜ”

Doğukan Çep: Sinan Ateş’e Yargıtay’daki dosyamı çözmesi için 650 bin TL verdim ama çözmedi. Paramı da geri vermedi. Bu yüzden ayaklarına sıkmaya karar verdim.

Avukatlarımız: Bahsettiğiniz dönemde Yargıtay tarafından zaten onanmış olan dosyanızda Sinan Ateş size nasıl bir yardımda bulunacaktı?

Doğukan Çep: Sessizlik…

Allah hiç kimseyi kapı kapı, kanal kanal gezip kiralık katillere 19 ay sonra ezberletilmiş beyanlarla müdafaa yapacak kadar aciz duruma düşürmesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir